Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 13 maja 2013

Szczypta nowości

Francja ostatnimi czasy lubi zaskakiwać design'em w nowym hatch'u również zastosowali się do swej myśli design'erskiej. Włosi zaś pokazali kolejny to concept o odważnej nazwie.1.Peugeot 308 (2014)


                                                                             fot.Peugeot

Pomimo identycznej nazwy, druga odsłona Peugeota 308 stanowi istną rewolucję w porównaniu do poprzednika. Auto zbudowane jest na zupełnie nowej platformie (EMP2), dzięki której jest nie tylko dużo, dużo lżejsze (średnio o 140 kg), ale także bardziej ekologiczne (minimalna emisja CO2 poniżej 85 g CO2/km) i mniejsze z zewnątrz przy uzyskaniu większej ilości miejsca w środku (bagażnik liczy aż 470 litrów). Co więcej, ma w zanadrzu bogatsze wyposażenie pełne nowoczesnych multimediów.

2.Lamborghini Egoista Concept (2013)


                                                                            fot.Lamborghini

Za kierowcą znalazł się silnik V10 o pojemności 5,2 l, który dostarcza 600 KM. Całość zbudowana jest na styl jednomiejscowych samochodów wyścigowych, a kokpit został wykonany wyłącznie z włókna węglowego i aluminium. Egoista Concept to kolejny model urodzinowy na 50-lecie Lamborghini. Jak tłumaczą przedstawiciele włoskiej firmy, wpisuje się on w filozofię Feruccio Lamborghini, założyciela marki, który tłumaczył, że w jego samochodach silnik montowany jest z tyłu, gdyż w takich autach nie potrzeba pasażerów. Egoista idzie jeszcze dalej i pozostawia tylko kierowcę. 


3.Bentley Continental GT W12 Le Mans Edition (2014)

                                                                           fot.Bentley

Bentley Continental GT Le Mans Edition będzie charakteryzował się pikowaną skórzaną tapicerką z oznaczeniami edycji specjalnej na zagłówkach. Wewnątrz znajdzie się zegarek Breitling Le Mans. Z kolei na zewnątrz uwagę zwrócą 21-calowe obręcze.
Modele z serii Le Mans Edition będą dostępne wyłącznie w Ameryce Północnej w limitowanej liczbie 48 egzemplarzy każdy. Pamiętając o sześciu kierowcach, którzy wygrali morderczy wyścig za kierownicą Bentleya, producent zaoferuje dokładnie tyle możliwych wersji wykończenia aut, każdą przypisaną do innego kierowcy:
 • John Duff,
 • Dudley Benjafield,
 • Woolf Barnato,
 • Tim Birkin,
 • Glen Kidston,
 • Guy Smith.

 

1 komentarz:

 1. Peugeot 308 - Przypomina mi się model 306, a to już jest dobry zwiastun sukcesu. Auto mimo, że mało awangardowe, to podobające się. Peugeot wie, że detale są naważniejsze - patrz na zegary.

  Lamborghini Egoista Concept - Idiotyczny i krzykliwy jak prostytutka w kościele. Kabina (zarówno z zewnątrz, jak i w środku) wygląda jakby żywcem była przejęta z helikoptera bojowego, zaś błotnikami Lambo odkurza rynsztoki ulic ze śmieci. Jakbym miał wybrać najlepszy element nadwozia, to skłoniłbym się ku pokrywie silnika.

  Bentley Continental GT W12 Le Mans Edition - I znowu te długie nazwy... Nie mniej jednak auto bardzo ciekawe, jednak jest to zasługa wyposażenia.

  OdpowiedzUsuń