Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 27 maja 2013

Debiuty konceptów

Oto najkrótsze wprowadzenie, w naszej historii: Zapraszamy!
1.  BMW Pininfarina Gran Lusso Coupe

Fot. BMW


O następcy serii 8 mówi się cały czas i to od dłuższego czasu. BMW we współpracy z Pininfariną (tak, producenci znowu zaczynają wracać po inspirację do najlepszych stylistów na świecie) zaprezentowało naprawdę duże Coupe mogące rywalizować z Mercedesem S Coupe (CL na pewno zniknie z nomenklatury Mercedesa). Miejsce prezentacji również nie było przypadkowe, bo odbyła się nad jeziorem Como. Moim zdaniem auto nie jest aż tak piękne jak Concept CS z 2007 roku, jednak dobrą wiadomością jest fakt, iż BMW nadal nie rezygnuje z planów budowy swojego królewskiego Coupe. Pod maską też będzie iście monarchicznie – silnik liczący sobie 12 cylindrów z całą pewnością będzie zapewniać odpowiednią dynamikę bez względu na to, z jaką prędkością porusza się owe Lusso.

2. Aston Martin CC100 Speedster Concept


Fot. Aston Martin


Nie wiem jak Aston to robi, że wypuszcza spod swoich skrzydeł takie dzieła sztuki. CC100 na stulecie udziału w wyścigach wygląda po prostu zniewalająco a myśl, że tym autem można byłoby pojechać na torze jest tak przyjemna, jak masaż po ciężkim dniu. 6 litrowy silnik V12, który rozpędza to cudo do 290 km/h przebijając się przez pierwszą „setkę” w nieco ponad 4 sekundy. Powstanie tylko jedna sztuka CC100, która nie trafi do firmowego muzeum, a w prywatne ręce.

3. Renault  Twin-Run Concept


Fot. Renault


Jeśli wydaje się Wam, że już gdzieś to auto widzieliście (zwłaszcza patrząc od przodu), to macie rację. Ta zapowiedź następcy Twingo stylistycznie odrobinę nawiązuje do Renault 5 i to nie byle jakiego, tylko najmocniejszego – Turbo. Samochodzik wygląda rewelacyjnie, zaś aluminiowe felgi mogą przypominać te, które utkwiły mi w pamięci podczas zabawy resorakami. Przy takiej rewelacyjnej zabaweczce Abarth 500 wydaje się być nudziarzem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz