Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Zanglizowany Australijczyk


To nie nowość, że brytyjski Opel, czyli Vauxhall ma w ofercie coś, czego mogą pozazdrościć producent z Rüsselsheim z nami wszystkimi na czele. Brytyjczycy właśnie zaprezentowali odświeżone VXR8. Co się zmieniło? Zobaczcie sami!

1. Mercedes-Benz CLA Shooting Brake/CLA45 AMG Shooting Brake
Fot. Mercedes-Benz


Jeśli pojawiła pomniejszona wersja Mercedesa CLS, to wszyscy byli bardziej, niż pewni tego, że prędzej, czy później producent ze Stuttgartu pokaże również usportowione kombi Shooting Brake. Nie będzie to jednak najbardziej obszerne kombi – ilość miejsca na kolana ma nie ulec zmianie, zaś nad głową mają pojawić się dodatkowe 4 cm. I to właściwie wszystko ze zmian. Samochód będzie oferowany z 7 silnikami – 2 dieslami (136 i 177 KM) i 4 jednostkami benzynowymi (122, 156, 211 i 360 KM). Topowe AMG ma rozpędzać się do 100 km/h w 4.7 sekundy i jest idealną odpowiedzią na trochę słabszego Volkswagena Golfa R Variant, o którym czytaliście przed tygodniem.

2. Vauxhall VXR8
Fot. Vauhxall


Półtora roku temu pisałem na temat HSV Gen-F GTS, zaś lada chwila w Wielkiej Brytanii to samo, nieokrzesane monstrum zechce czyhać na BMW M5, Audi RS6, Mercedesa E63 AMG i Jaguara XFR-S. A faktycznie mają czego się obawiać. Serce liczy sobie bowiem 6.2 litra pojemności i za pomocą kompresora, produkuje 576 KM. Żeby było jeszcze ciekawiej, cała moc wędruje sobie na tylną oś, która z dziką przyjemnością rozrywa opony na strzępy. Naturalnie samochód wyposażono w intercooler, chłodnicę oleju, czy system Bi-modal charakteryzujący się przeraźliwym miauczeniem sprężarki (zadebiutował w modelu Bathurst S). Do przeniesienia mocy na tylną oś służy 6 biegowa, ręczna skrzynia biegów. Tak więc jak widzicie, mamy tutaj prawdziwego Muscle Cara z krwi i kości, któremu konwenanse w stylu automatycznej przekładni i niepretensjonalnego wyglądu nie robią najmniejszego wrażenia. A i zapomniałbym. Cena? 289 tysięcy złotych, plus podatki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz