Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 3 listopada 2014

Wracamy po 2 tygodniach przerwy!


Wreszcie doczekaliśmy się jakichkolwiek informacji motoryzacyjnych! Szczerze przyznamy, że choć początek ubiegłego tygodnia nie zapowiadał się zbyt spektakularnie – Alfa Romeo Giulietta Sprint – to ostatnie dni października zaczęły obfitować w zdecydowanie ciekawsze pozycje. Jakie? Zapraszam dalej.


1. Renault Duster Oroch Concept
Fot. Renault


Trochę zaskakujące jest to, że Renault tak bardzo chce wchodzić w buty Dacii. Fakt, auto z rombem w logo jest oferowany na rosyjskim rynku, jednakże reszta „Starego Kontynentu” zna Dustera pod szyldem Dacii. Postaram się zatem rozwikłać ową zagadkę. To, co widzicie na zdjęciach wcale nie ma trafić na rynki Europy, tylko do Ameryki Południowej. To dlatego, że ¾ rynku lekkich samochodów dostawczych stanowią właśnie pick-up-y. Oroch Concept jest jak najbardziej poważną zapowiedzią niewielkiego auta użytkowego, jednak jak przystało na tanią markę, na pewno trzeba zapomnieć o wymyślnych światłach, szklanym dachu, a także felgach aluminiowych.

2. Audi R8 Competition
Fot. Audi


Mogłoby się wydawać, że wersja LMX z laserowymi światłami drogowymi będzie ostatnią limitowaną odmianą powoli schodzącego ze sceny Audi R8. Nic bardziej mylnego – inżynierowie z Ingolstadt właśnie przygotowali najostrzejszą gratkę w historii modelu. Z zewnątrz R8 wyróżnia się elementami wykonanymi z włókna węglowego, czarnymi felgami oraz pomarańczowymi zaciskami hamulców. W środku pasażerów gości czarna jak noc listopadowa, skórzana tapicerka, przeszyta czerwoną nicią.


Najciekawiej jednak robi się za plecami kierowcy. 5.2 litrowy silnik V10 dysponuje w tym wypadku mocą równą 570 KM, która za pośrednictwem 7 biegowego „automatu” moc wędruje na wszystkie koła. To zaś pozwoli na osiągnięcie 100 km/h w 3.2 sekundy, zaś prędkość maksymalna powinna oscylować wokół 320 km/h. Jeśli już sięgasz po telefon do swojego dealera Audi, to dodam, że marne Twoje wysiłki. Auto powstanie w ilości zaledwie 60 sztuk, które w całości trafią na rynek amerykański.

3. FIAT FCC4 Concept
Fot. FIAT


Czegoś takiego świat jeszcze nie widział. A może i tak – Suzuki X90. O ile w przypadku japońskiego malucha, miał być połączeniem coupe, terenówki i targi, tak FCC4 przedstawiony na targach w Sao Paulo jest nie lada zagadką do rozgryzienia. Może na zdjęciach tego nie widać, ale samochód mierzy ponad 5 metrów długości, zdrowo powyżej 2 metrów szerokości i 160 cm wysokości. Sami więc widzicie, że nie jest to kolejne auto zbudowane na bazie popularnej u nas 500, więc powinno być już całkiem ciekawie.

4. BMW X5 M/X6 M
Fot. BMW


BMW raz jeszcze postanowiło pozamiatać zbyt mocno panoszących się rywali. Dlatego też w Los Angeles pokaże największe i najmocniejsze (wyłączając jubileuszowe M5) samochody sygnowane logiem M. Nowe straszaki otrzymały wulgarne wręcz zderzaki, nowe lustarka przypominające te z M3/M4 oraz specjalnie zaprojektowane felgi. W środku dominować mają tylko cztery materiały – skóra, alcantara, aluminium i włókno węglowe. Poza tym pasażerów ma rozpieszczać czterostrefowa klimatyzacja i audio Karman Hardon.


Jeszcze nie tak dawno spekulowano, że „stary” nowy silnik ma rozwijać podobną moc, co w M5, czyli 560 KM (5 KM więcej, niż w poprzednich X5 i X6 M). Rzeczywistość weryfikuje te dane i podnosi stado rumaków do 570 KM i 750 Nm. Te za pomocą 8 biegowej skrzynia automatycznej mają rozpędzać samochody do 100 km/h w 4.2 sekundy, zaś prędkość maksymalna standardowo ma być ograniczona do 250 km/h.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz