Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 9 września 2013

Szok! Skandal! Niedowierzanie!

Trzy słowa, Szok! Skandal! Niedowierzanie! takimi słowami określił bym dzisiejsze nowości. Czy jak powiedzieli byśmy wam o SUV'ie np. Ferrari czy Lotusa zdziwili byście się? No właśnie przyszły czasy kiedy nietypowe projekty przestały dziwić i zamiast zaskoczenia pojawia się "Jaguar zrobił SUV'a?... Aha... co jest dzisiaj na obiad?" No właśnie ciężko jest teraz nas zaskoczyć, tak samo może też was nie zdziwić G-class'a sześciokołowa (o której już pisaliśmy parę miesięcy temu) od Brabusa. Zapraszamy na newsy.


1.Jaguar C-X17 Concept (2013)


fot.Jaguar


W dobie niesłabnącej mody na SUV-y, na motoryzacyjnym rynku pojawiają się coraz to nowe propozycje tego typu, plasowane w różnych segmentach. Te powstające na płytach małych aut klasy B nazywane są crossoverami, a do budowy tych większych wykorzystuje się często kompaktowe platformy, lub projektuje obszerniejsze bazy zupełnie od podstaw. Ekskluzywny Jaguar już od dłuższego czasu miał chrapkę właśnie na takiego własnego SUV-a, którego wreszcie stworzył. Model o oznaczeniu C-X17 został oparty o nową płytę podłogową PLA (Premium Lightweight Architecture). Architektura ta ma pozwolić na niższe koszty produkcji, ponieważ będzie wykorzystywana do budowy nowej rodziny modelowej brytyjskiego producenta. Stylistycznie samochód z kotem w logotypie nawiązuje detalami do swoich braci. Świadczy o tym charakterystyczna atrapa wlotu powietrza, czy sty lreflektorów. Nie wiele wiadomo na temat auta, ponieważ pojazd na razie jest w fazie prototypu. Więcej na jego temat dowiemy się na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie, gdzie C-X17 oficjalnie zaliczy swój debiut.2.Brabus B63S-700 6x6 (2013)


fot.Brabus

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, że Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6 był wybrykiem natury,  mamy złe wieści dla ciebie.  Brabus faktycznie wziął G 63 AMG 6x6 i przekształcił go w jeszcze bardziej ekstremalny pojazd. Brabus musiał zdobyć samochód miesiące temu, co jest nieco dziwne, biorąc pod uwagę, że oficjalne dostawy "normalnych" G 63 AMG 6x6 nie zostaną uruchomione do 2014 roku, ale cóż, nie każdy może robić to, co chłopaki z Bottrop robią. Nie mniej niż 700 KM wyciska z 5,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem twin-M157, który ma o 156 KM więcej niż w "standardowa" wersja.


1 komentarz:

  1. Jaguar C-X17 Concept - Auto może się podobać, ponieważ od razu widać, że to Jaguar. Duże wloty i tylne światła nawiązujące do sportowego F-Type-a z pewnością przyciągną do salonów większą rzeszę niezdecydowanych zakupem BMW X5, Mercedesa ML, czy Audi Q7.

    Brabus B63S-700 6x6 - Absolutnie się z Tobą zgadzam. To wybryk natury, a Brabus zrobił z niego jeszcze większego dziwaka na miarę resoraków Hot Wheels.

    OdpowiedzUsuń