Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

wtorek, 20 sierpnia 2013

Zapowiedź i koniec


W dzisiejszych newsach, pokażemy wam zapowiedź super samochodu, który urzekł nas swoją stylistyką jak i nowościami w owym modelu, oraz ostatni raz możemy pokazać nowość niemieckiego weterana.
1. Spyker B6 Venator Spyder Concept (2013)


        fot.SpykerB6 Ventaor Spyder został oficjalnie odsłonięty podczas minionego weekendu na imprezie Concours d'Elegance w Pebble Beach. Dwudrzwiowy kabriolet został wyposażony w centralnie umieszczony silnik V6 o mocy 375 KM. Napęd przekazywany jest na tylną oś. Wnętrze zostało wykończone skórą i aluminium, gdzie nie zabrakło takich charakterystycznych elementów, jak wyjątkowy lewarek zmiany biegów. B6 Venator Spyder to wyjątkowy koncept i dla motoryzacji dobrze by było, żeby samochód trafił do seryjnej produkcji. Jeśli trafi to pierwsze egzemplarze tego modelu na drogi wyjadą w 2015 roku. 


2. Volkswagen Kombi Last Edition (2013)

 fot.Volkswagen


Można powiedzieć wiele o kultowym dostawczaku Volkswagena. Jego największym osiągnięciem jest jednak fakt pozostania w produkcji przez 56 lat. Ostatnie egzemplarze zjeżdżają właśnie z taśm. Czas pożegnać się z "ogórkiem". Łącznie dla samej Brazylii wyprodukowano 1,5 mln egzemplarzy. Niestety auto nie spełnia już najnowszych norm bezpieczeństwa. Volkswagen podjął więc decyzję o wycofaniu tego modelu z rynku. Z tej okazji powstanie 600 sztuk w limitowanej edycji "56", wyróżniającej się m.in. dwukolorowym malowaniem retro, 14-calowymi, białymi felgami oraz zasłonami w kabinie. Do napędu ostatniego T2 posłuży benzynowe 1.4 o mocy 80 KM współpracujący z 4-biegową przekładnią manualną. Wszystko to za równowartość 26 700 euro.

1 komentarz:

  1. Spyker B6 Venator Spyder Concept - Wygląda świetnie. Oby trafił do produkcji

    Volkswagen Kombi Last Edition - Kultowy za życia? Chyba jednak nie. Starsze egzemplarze są dużo ciekawsze

    OdpowiedzUsuń