Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Obfite Newsy

 


W związku z "piękną" białą obfitą wiosną, obficie zasypiemy was nowościami. Po Genewie mamy naprawdę bardzo dużo nowości, kontrowersyjnych, udanych jak i pozytywnie szokujących.


1.Dodge Durango (2014)

                                                                          fot.DodgeEfektowne lampy tylne, mające przywoływać na myśl schemat toru wyścigowego, trafiły do kolejnego Dodge'a. Jest nim Durango III po kuracji odmładzającej, która poza 192 diodami tylnymi przyniosła nadwoziu poprawione reflektory, zderzaki i grill. Więcej zmian zastosowano we wnętrzu - pojawiła się zupełnie nowa deska rozdzielcza, nowy zestaw wskaźników, nowa kierownica i więcej multimediów.

2.Subraru WRX Concept (2013)

                                                                            fot.Subaru


Firma obiecała także, że Impreza WRX doczeka się następcy w postaci niezależnego modelu. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku w salonach Subaru pojawi się model o nazwie WRX. To, jak ma wyglądać seryjne Subaru WRX, pokazuje prototyp w tradycyjnym granatowym kolorze nazwany po prostu WRX Concept. Konstrukcyjnie przyszły WRX będzie bazować na płycie podłogowej Imprezy, ale pod względem stylistycznym będzie pomiędzy nimi spora różnica. WRX Concept to kompaktowy sedan, ale nie jest wykluczone, że z myślą o rynku europejskim powstanie też odmiana pięciodrzwiowa.

3.Land Rover Range Rover Sport (2014)

                                                                           fot.Land Rover


Model Sport bazujący na konstrukcji nowego luksusowego Range Rovera, pod względem stylistyki otrzymał bardziej zadziorny charakter. Wyróżnia się nie tle swojego brata wyraźnymi akcentami, podkreślającymi sportowe zapędy, i jest od niego krótszy o 149 mm i niższy o 55 mm. To co najważniejsze, to jednak znacząco obniżona masa własna. Nowa generacja o wadze 2115 kg, jest aż o 420 kg lżejsza od poprzedniego modelu, który ważył 2535 kg (porównanie mas bazowych wersji z silnikami wysokoprężnymi V6). Pod maską auta może znaleźć się kilka opcji - w ofercie początkowo dostępny będzie 5-litrowy V8 o mocy 510 KM oraz 3-litrowy Diesel SDV6 o generujący 292 KM. Na początku 2014 roku gamę poszerzą kolejne dwie jednostki wysokoprężne - 3.0 TDV6 o mocy 258 KM, a także 4.4 SDV8 rozwijający 339 KM. Wszystkie jednostki zostaną sprzężone z 8-stopniową przekładnią automatyczną.


4.Audi A3 sedan (2014)

                                                                          fot.Audi

Nowe Audi nie zaskakuje stylistyką. Ci, którzy do tej pory mieli okazję użytkować auta z Ingolstadt, poczują się jak u siebie. Oczywiście znajdą się osoby, które skrytykują A3 sedan za banalny wygląd, po drugiej stronie staną zaś miłośnicy prostoty i porządku. Samochód jest nieco mniejszy od Mercedesa CLA. Z długością 4,46, szerokością 1,78 i wysokością 1,14 m A3 sedan ustępuje rozmiarami również modelowi A4, więc Audi nie napotka tego samego problemu co producent ze Stuttgartu.

1 komentarz:

  1. Dodge Durango - Najzwyklejszy w świecie SUV - poza paroma detalami wyróżniającego modele Dodge'a auto nie ma zupełnie nic do zaoferowania.

    Subaru WRX Concept - Inżynierowie chyba jednak doszli do wniosku, że Impreza całkowicie straciła charater, dlatego nowy model ma za zadanie przede wszystkim uratować to, co się zachowało. Póki co jest dobrze. Zobaczymy jak auto będzie się dalej rozwijać.

    Range Rover Sport - Zdecydowanie lepszy pod względem stylistycznym od Big Range Rover Evoque, jakim jest The Range Rover. Samochód z prawdziwym pazurem.

    Audi A3 Sedan - Nie jest to typowa riposta na model CLA, bowiem A3 Sedan wygląda jak typowy przedstawiciel reprezentacyjnych samochodów trójbryłowych. Prostota ma swoje uroki, co zdecydowanie widać z tyłu. Z całą pewnością będę chciał sprawdzić ten samochód ;)

    OdpowiedzUsuń