Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 7 lipca 2014

Dzisiejsze wiadomości sponsoruje Volkswagen!

Nie. To nie jest tak, że producent zza Odry zapłacił nam za wyłączność informacji spod ich strzechy. To właśnie panowie z Wolfsburga zdominowali świat motoryzacji wiadomościami o swoich autach. Tak właściwie to nikt inny nie śmiał im się stawić ze swoimi propozycjami. Zwłaszcza, że jedna z nich dotyczy bestsellera i ulubieńca milionów Polaków.

1. Volkswagen Beetle Dune Concept
Fot. Volkswagen

To znak, że niemiecki producent coraz poważniej myśli nad urozmaiceniem gamy modelu Beetle. Poza nieobecnym jeszcze Cabrio, bardzo prawdopodobne jest, iż w salonach będzie obecny też Beetle Dune – bardziej lifestylowa odmiana Garbusa. Auto otrzyma nowe zderzaki, progi i większy prześwit. Całkiem możliwe, że samochód będzie miał również nowy, „piaskowy” kolor nadwozia. Pod maską klasyka – 2 litrowy silniki TSI rozwija 210 KM, który połączony został z (przednimi) kołami za pośrednictwem skrzyni DSG o sześciu przełożeniach.

 2. Volkswagen Passat/Passat Variant
Fot. Volkswagen

Małe i wielkie zmiany! Małe, bo linia boczna została niemal niezmieniona. Wielkie, bo cała reszta, to zupełnie nowy samochód, jednak największa niespodzianka kryje się pod eleganckim i mocno konserwatywnym nadwoziem. Chodzi mi o opcjonalny zestaw cyfrowych zegarów, które będą w pełni zaadaptowane z koncepcyjnego Audi TT. Wśród silników ciężko szukać wersji o pojemności większej, niż 2 litry. Najmocniejsze z nich rozwijają 240 KM (2.0 TDI) i 280 KM (2.0 FSI). Niespodzianką ma być za to hybrydowa wersja legitymująca się mocą 211 KM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz