Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

wtorek, 17 września 2013

Terenowo i bojowo

Czasy terenówek można powiedzieć, że mamy za sobą, więcej jest na rynku pseudo terenówek które jedynie aspirują wyglądem na postrachy ciężkich terenów. Patrząc na dzisiejsze SUV'y, Crossover'y, Allroad'y nasuwa mi się obraz osoby w mundurze wojskowym która nigdy nie służyła w wojsku lecz szumnie nazywa się członkiem armii. Zapraszamy do lektury o nowych SUV'ach zaprezentowanych w minionym tygodniu.1.Chevrolet Tahoe (2015)

fot.ChevroletChevrolet przedstawił nowe odmiany Tahoe i Suburban - całkowicie nowe wersje tego bestsellerowego duetu pełnowymiarowych SUV-ów. Oferują one większą funkcjonalność, nowe udoskonalania, nowe funkcje bezpieczeństwa i większy zakres zaawansowanych technologii. Krótka wersja Tahoe i dłuższa o nazwie Suburban będą standardowo wyposażone w silnik o pojemności 5.3L V8 wyposażony w nowe systemy takie jak elektroniczna regulacja przepustnicy, adaptacyjny układ wydechowy oraz Activ Fuel Management(system pozwala na prace samochodu na czterech cylindrach) dzięki którym będziemy mogli zaoszczędzić więcej paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami. Sprzedaż nowych modeli przewidziana jest na pierwszy kwartał 2014 roku, ceny są jeszcze nie znane. 

2.Nissan X-Trail (2014)
 

fot.Nissan

Podczas salonu we Frankfurcie Nissan zaprezentował SUV-a, który zastąpi równocześnie modele X-Trail i Rogue. Na razie niewiele wiadomo o danych technicznych. Nissan podał, że X-Trail będzie “wiodący w klasie” pod względem ekonomiczności, a to za sprawą downsizingu. Paletę silnikową mamy poznać przed debiutem rynkowym pojazdu. X-Trail wejdzie do sprzedaży w 2014 r. Samochód ma być lżejszy niż dotychczas, ale jeszcze nie wiadomo o ile. Producent poinformował, że np. tylna klapa została wykonana niemal w całości z plastiku, co pozwoliło zbić masę o 7 kg. Nissan X-Trail będzie dostępny w wersjach dla 5 i 7 pasażerów.

1 komentarz:

  1. Chevrolet Tahoe - Gdyby nie zbyt wymyślne reflektory, to można byłoby go uznać, za świetnie wystylizowanego.

    Nissan X-Trail - Plastikowa terenówka. Powinni dla redukcji masy usunąć "czterołap". O dziwo na tle poprzedników auto wygląda bardzo normalnie.

    OdpowiedzUsuń