Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 30 września 2013

Ostatnie przebłyski lata

Kabriolety i samochody sportowe to auta, które głównie użytkuje się latem. Przede wszystkim dlatego, że inne pory roku są u nas za zimne, bądź prowadzenie ponad 500 konnego potwora może przysporzyć trochę problemu. Może to właśnie dlatego coraz częściej spotyka się naprawdę mocne auta wyposażone w napęd na cztery koła. Moc rozdzielona na wszystkie cztery koła jest dużo łatwiejsza do opanowania, niż w przypadku napędzania tylko jednej osi, co za tym idzie samochód, który ma tzw. „czterołap” zachowuje się bardziej przewidywalnie. Panie i Panowie – dzisiejsze nowości.

1. Porsche 911 Turbo Cabriolet

Fot. Porsche

Najbardziej oczekiwany model rodziny 911 został pokazany w maju. Teraz światło dzienne ujrzała wersja bez dachu. W tym roku auto raczej nie przyda się w kraju nad Wisłą (i pewnie jeszcze długo będzie stało bezużyteczne), jednak we wszystkich innych cieplejszych miejscach będzie można się napawać 520, bądź 560 konnemu silnikowi (w wersji Tubo S). Takie parametry pozwalają na osiągnięcie 318 km/h, zaś po upływie odpowiednio 3,5 i 3,2 sekundy (Turbo/Turbo S) mamy przekroczyć pierwszą „setkę”.

2. Audi A3 Cabrio
Fot. Audi

Nowe A3 Cabrio będzie wyraźnie większe od poprzednika. Jest to zasługa przede wszystkim wydłużonego tyłu. Niby może on pochodzić od modelu sedan, ale całkiem prawdopodobne, że Audi ma zamiar wypuścić wersję Coupe. Wracając do wersji otwartej – ta ma mieć materiałowy dach, który będzie mógł być złożony, bądź rozłożony nawet podczas jazdy z prędkością 50 km/h, co będzie prędkością osiągalną dla wszystkich wersji silnikowych. „Benzynówki” będą miały moc 140 (1,4 TFSI) i 180 KM (1,8 TFSI), zaś wersje wysokoprężne 110 KM (1,6 TDI) i 150 KM (2,0 TDI). Ci, którzy myślą, że to koniec są w błędzie. Audi zaserwowało też wersję S3 Cabrio z 2 litrowym motorem o mocy 300 KM, która będzie zdolna przekroczyć 100 km/h w 5,4 sekundy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz