Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Coupe, Roadster i klasa średnia


Miniony tydzień przyniósł więcej spekulacji, niż potwierdzonych nowości. Można było usłyszeć m. in. o Mercedesie E63 AMG Coupe, który po czterech latach od debiutu jednak ujrzy światło dzienne. Poza tym wiadomo już jak będzie wyglądać druga generacja Suzuki SX4. Samochód już nie będzie mieć nic wspólnego z FIAT-em, jednak dość mocno upodobni się do Nissana Qashqaia. Ogólnie mówiąc jest brzydki i zwalisty.1. Opel Insignia

Fot. Opel


Cztery lata po debiucie postanowiono odświeżyć Opla Insignię. Auto otrzymało nowy przedni zderzak z szerszą atrapą chłodnicy. Odświeżono też reflektory i tylne światła, które zachodzą na listwy jak w Oplu Cascadzie. Ponadto zmieniono ofertę felg aluminiowych i materiałów wewnątrz. Największym zaskoczeniem są jednak zegary, które będą częściowo cyfrowe. Zmiany zajdą również pod maską, gdzie zagoszczą m. in. nowe turbodiesle o pojemności 2 litrów, których zużycie paliwa ma wynosić 3,7 l/100 km.

2. BMW 4
Fot. BMW


Oto produkcyjna wersja coupe BMW 3. Nowa czwórka nie będzie jednak zupełnie taka sama, co klasyczny sedan – inne są reflektory, atrapa chłodnicy, tylne światła. 4 otrzyma również wyloty powietrza w przednich błotnikach. Tak samo jak w serii 3, tu też przed zakupem będziemy musieli zastanowić się, jaką wersję wyposażenia wybrać – Sport Line, Modern Line i Luxury Line. Ponadto ci, dla których Sport Line jest niewystarczająco sportowa, mogą wybrać pakiet M Sport. Początkowo będą dostępne następujące wersje silnikowe – 420d, 428i i 435i.

3. PGO Cevennes
Fot. PGO


Nigdy nie przepadałem na PGO, ponieważ zawsze budowało roadstery nawiązujące do Porsche 356. Niestety ostateczny efekt był taki, że auto wyglądało jak jego karykatura. Nie inaczej jest tym razem – przepompowane błotniki i tylni „garb”, duże koła i wąska szyba. Sytuację ratują 183 KM wyciśnięte z silnika 1,6 produkcji BMW. Dzięki nim samochód PGO rozpędza się do 225 km/h. Wiecie może kto mógłby jeździć takim samochodem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz