Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Tylko nowe modele


Ostatni tydzień przyniósł więcej face liftingów, niż nowości, dlatego też auta z pierwszej grupy zostaną opisane tutaj, zaś szerzej scharakteryzowane zostaną nowe, dużo ciekawsze modele. Pierwszym autem jest nowe Porsche Panamera, którego face lifting w największym stopniu dotknął tylnej części nadwozia, za którą samochód był najbardziej krytykowany. Teraz z tej strony Panamera jest dużo łagodniejsza i bardziej opływowa. Poprawiono również wygląd świateł tylnych, które są również nieco mniejsze. Niestety jednak nowy model wcale nie wygląda atrakcyjnie i dużo ciekawiej będzie się prezentowała odmiana Shooting Brake. Kolejnym modelem, który został poddany zmianą jest Skoda Superb. O ile z przodu auto wygląda trochę lepiej, tak tył w sedanie jest zwyczajnie paskudny i szczerze powiedziawszy ciężko powiedzieć, czy wcześniejszy model nie wyglądał lepiej.

1. BMW X4 Concept
Fot. BMW

Macie lekko pomniejszone nadwozie BMW X6 z paroma przetłoczeniami po bokach, dodajecie do niego reflektory z BMW serii 4 i viola! Tak oto powstaje mniejsze terenowe coupe BMW, które do sprzedaży ma trafić już w 2014 roku. Gama jednostek napędowych ma być zbliżona do tej oferowanej w modelu X3 z tym wyjątkiem, że tutaj nie znajdziemy słabszych jednostek napędowych. Bardzo prawdopodobne jest, że samochód produkcyjny będzie się różnić od koncepta jedynie szczegółami.

2. Vauxhall VXR8 Tourer
Fot. Vauhall

To najmocniejsze i najszybsze kombi oferowane przez Vauhalla. 431 konna jednostka V8 rozpędza to auto do 100 km/h w niespełna 5 sekund, zaś prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 248 km/h (155 m/h). Auto jest najlepszym przykładem alter dyskrecji, jaką wyznaje BMW serii M, Mercedes AMG i Audi z modelami RS. Tu auto wręcz prowokuje innych do ścigania się za sprawą ogromnych wlotów powietrza w zderzaku i na masce. Inną ciekawą rzeczą jest gwarancja, która jest ważna dla pierwszych właścicieli przez 160 tysięcy kilometrów.

3. Citroen C4 Picasso
Fot. Citroen

Citroen od kilku lat znowu zaczyna produkować coraz lepiej prezentujące się samochody. Model C4 Picasso jest najlepszym przykładem awangardowej, ale i przyjemnej dla oka stylistyki. Zdecydowanie najbardziej charakterystycznym elementem auta jest wąski pas kierunkowskazów z przodu i reflektory usytuowane nieco powyżej wlotu powietrza. Z boku zaś możemy zauważyć chromowany łuk obejmujący szyby boczne. Tył wygląda najmniej rewolucyjnie, co nie znaczy, że nudno. Najmocniejsza dostępna jednostka napędowa będzie miała silnik 1,6 o mocy 156 KM, który pozwoli rozpędzić się C4 do 100 km/h w czasie 9 sekund.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz