Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 25 marca 2013

W pogoni za szybkością


Po genewskiej gorączce minione tygodnie mogą wydawać się nieszczególne ze względu na bardzo małą ilość premier. Nic jednak bardziej mylnego – w ubiegłym tygodniu pokazano poprawionego Vipera i konkurenta wszystkich AMG i topowych BMW 7 – auto spod znaku Jaguara.
1. SRT Viper TA

Fot. SRT


Viper Time Attack, bo tak należy rozszyfrowywać nowy skrót w nazwie samochodu. Model ten powstał, jako riposta na niezadowalający wynik „zwykłego” auta z wężem w logo, który nie był tak szybki jak Corvette ZR1. Auto ma mocniejsze hamulce, lepsze opony i zmienione niektóre elementy tj. spoilery na odpowiedniki wykonane z włókna węglowego, dzięki czemu masa auta została zredukowana o... 2 kg. Typowy Amerykanin mógłby to uznać, jako sukces, co z resztą jest prawdą, bo na torze Laguna Seca Viper osiągnął czas 1:33,62, który jest lepszy od wyniku Corvetty o 0,08 sekundy. Zadanie wykonane – inżynierowie mogą w spokoju iść na pączki.

2. Jaguar XJR
Fot. Jaguar

Długo Jaguar kazał czekać na ten sportowy model, no ale w końcu nadeszła i jego pora. Doładowany 5 litrowy silnik V8, 550 KM mocy przenoszone na wszystkie cztery koła. Więcej Wam nie muszę już mówić, choć nawet jakbym chciał, to niczego się nie dowiecie, bo producent nie ujawnił dodatkowych danych. Mam nadzieję, że nie powstanie odmiana XJR-S z tym gigantycznym i szpetnym spoilerem, bo tego auta nie kupiłby nawet najbardziej zagorzały fan szybkich i wściekłych. Wielkie skrzydła odeszły już dawno z mody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz