Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 29 października 2012

Poniedziałkowy misz-masz

W tym tygodniu, przedstawimy wam 2 nowości oraz jeden muł testowy. Jedną z nowości będzie odmiana silnikowa z ciekawym połączeniem, natomiast drugą nowością, będzie to samochód poskładany z części innego. 
1.Mercedes-Benz E300 Hybrid

fot.Mercedes-Benz

Zupełnie nowy rozdział w dziedzinie wydajności luksusowych aut. Nową Klasę E 300 BlueTEC HYBRID wprawia w ruch 4-cylindrowy turbodiesel o mocy 204 KM i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm, połączony z motorem elektrycznym o mocy 27 KM i momencie 250 Nm. Efekt? Średnie zużycie oleju napędowego na poziomie zaledwie 4,2 l/100 km. Modułowa koncepcja hybrydowa nie wymaga modernizacji nadwozia i wpływu na przestrzeń czy poziom komfortu i bezpieczeństwa. Elastyczność modułowej technologii hybrydowej pozwala na wykorzystanie jej elementów w różnych modelach, przeznaczonych zarówno do ruchu lewo-, jak i prawostronnego, a dodatkowe koszty związane z zastosowaniem hybrydowego układu napędowego są ograniczone. Co więcej, pojazd dostępny jest zarówno jako limuzyna, jak i kombi.

2.Hyundai HB20x 


fot.Hyundai
 
Model ten przeznaczony jest na rynek brazylijski i będzie produkowany w nowym zakładzie Hyundaia w Piracicaba, ale zapewne wiele elementów jego designu zobaczymy również w wersjach przeznaczonych dla Europy. Nowy crossover ma podwyższone i zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi podwozie oraz ofroadowe elementy nadwozia. We stylizowanym wnętrzu dla podkreślenia luksusu zastosowane wiele elementów chromowanych i aluminiowych. Koło kierownicy ozdobiono niebieskimi szwami.
Do napędu przewidziano jedynie czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 1.6 l FlexFuel o mocy 128 KM, który przystosowany jest do spalania etanolu.

3.Range Rover Sport
 
fot.Carsspyphotos

Nie tak dawno temu pojawił się na rynku nowy Range Rover Vogue. Mogliśmy zobaczyć całkowicie nową linie nadwozia, po zdjęciach szpiegowskich możemy już w sumie powiedzieć, iż sylwetka nowego Sporta będzie bardzo zbliżona do Vogue i Evogue. Premiera ma nastąpić w pierwszej połowie przyszłego roku.

1 komentarz:

  1. Mercedes-Benz E300 BlueTec HYBRID - Mercedes idzie śladem Peugeota i robi hybrydę z dieslem. Tutaj jednak w mocniejszym wydaniu. Szkoda, że z zewnątrz auto wygląda tak zwyczajnie.

    Hyundai HB20x - brzydki. Po prostu brzydki. W dodatku kopia pomysłu na CrossPolo.

    OdpowiedzUsuń