Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

niedziela, 27 kwietnia 2014

Opel Meriva i okrągły jubileusz


W ostatnią sobotę kwietnia jeden z warszawskich dealerów Opla przez cały dzień świętował swoją 20. rocznicę istnienia. Idealnym zwieńczeniem imprezy była prezentacja jednego z najmłodszych modeli – odświeżonej Merivy.


Nie był to jednak dzień, który można było określić mianem „piknikowy”, a wszystko przez obficie padający deszcz, który nie ustępował przez ani na moment. Pomimo tego zabaw na świeżym powietrzu nie brakowało: były symulatory dachowania i zderzenia, pokazy pierwszej pomocy, zaś miłośnicy wyścigowych klimatów mogli zasiąść w rallycrossowym Oplu Astrze OPC, którego moc oscylowała w granicach 280 KM.

Na tym jednak nie koniec atrakcji. Była też okazja poprowadzenia wirtualnej Astry V8 Coupe, czy Speedstera Turbo w grze Forza 4, a jeśli komuś bardziej odpowiadały Ople w „realu”, mógł przyjrzeć się pokazowi diagnostyki nowoczesnej elektroniki, czy rozwiązań technicznych we współczesnych modelach niemieckiego producenta samochodów. Największą atrakcją dla poszukiwaczy nowego auta, była wyjątkowa promocja na wybrane modele Opla (Corsa, Astra i Meriva), które można było kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.


Na oficjalną część imprezy trzeba było poczekać do godzin wieczornych. Wtedy to nastąpiła prezentacja rodzinnej Merivy, jednak od razu można było odnieść wrażenie, iż to nie ten samochód będzie gwoździem sobotniej imprezy – auta były porozstawiane po kątach. Można było zaś odnieść wrażenie, że motoryzacyjną gwiazdą salonu był Adam – najmniejszy z modeli producenta z Rüsselsheim. Samochód znajdował się co prawda w samym końcu pomieszczenia, jednak stał na platformie zaraz obok stolików, gdzie było najwięcej gości. Zwieńczeniem imprezy był krótki koncert piosenkarki Kasi Wilk.


Wracając jednak do prezentowanej Merivy. Auto przeszło w tym roku delikatny face lifting, zmieniający delikatnie przód (nowe są światła, atrapa chłodnicy i zderzak) i tylne światła. Więcej nowości zaszło pod maską, gdzie turbodiesel o pojemności 1,7 litra został zastąpiony jednostką 1,6 i mocy 136 KM. Ten sam silnik w późniejszym czasie doczeka się też innych wariantów mocy. Wśród jednostek benzynowych cały czas panuje motor o pojemności 1,4 litra w wersji wolnossącej (100 KM) i doładowanej (120, 140 KM). Kolejną nowinką będzie możliwość wyposażenia 120 konnego silnika w fabryczną instalację gazową. Ceny Opla Merivy rozpoczynają się od 55 tysięcy złotych.
280 koni na mokrym asfalcie miało sporo problemów z trakcjąTo małe niebieskie pudełko to zbiornik paliwa
Miejsce pracy kierowcy wyścigowego
Merva zachęcała do wejścia jak tylko mogła


W Merivie można rozsunąć tylną kanapę, dla odratowania
kilku centymetrów na kolana
Kasia Wilk zaśpiewała kilka przyjemnie wpadających do
ucha utworów...
... wprawiajac w zasłuchanie wszystkich gości imprezy


Fot. Łukasz Walas, Marcin Koński

Organizatorzy:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz