Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Debiuty z „Dalekiego wschodu”


Początek sierpnia nie przyniósł znaczących nowości ze świata motoryzacji. Te, które ukazały się nie pochodzą ani z Europy, czy Ameryki, tylko z Azji. Dokładniej to z Korei Południowej i Japonii, więc pora na sushi z koreańską herbatą.


1.  Honda Civic Tourer

Fot. Honda


Honda już od dłuższego czasu zapowiadała nadejście rodzinnej wersji Civica. Samochód prezentuje się nadzwyczaj ciekawie i dynamicznie, jednak znajdą się pewne elementy, które wyglądają jak blizny na twarzy top modelki – tylne błotniki. Póki patrzy się na nie z profilu do wysokości tylnych świateł, jest wszystko ok, ale później widać, że projektantom zabrakło pomysłu na domknięcie tej kompozycji, ponieważ błotniki kończą się na wysokości tylnej klapy wyglądając jak wydatne kości policzkowe przedstawiciela rasy homo erectus. Poza możliwością przewiezienia 624 litrów bagażu to cały czas dobrze znana Honda Civic.

2. Hyundai i10
Fot. Hyundai


W pięć lat po debiucie obecnego modelu Hyundai postanowił wprowadzić nową generację i10, która zdecydowanie bardziej przypomina obecnie kompakta, niż subvan z poprzednika. Czarne wstawki w drzwiach są bardzo podobne do tych, jakie montuje obecnie Renault w Clio i to właściwie jedyne nawiązanie do europejskich modeli dostępnych na naszym rynku. I10 jest 8 cm dłuższy, 6,5 cm szerszy i aż o 5 cm niższy od poprzednika. Produkcja tego modelu ma rozpocząć się już we wrześniu, zaś cena jeszcze nie jest znana.

3. Toyota Hilux Invincible

Fot. Toyota


Kierownictwo Toyoty z całą pewnością musiało ostatnio obejrzeć jeden z odcinków Top Geara, w którym Hilux miał jedną z głównych ról. Wtedy też udowadniano, że ten pick-up jest w zasadzie niezniszczalnym samochodem. To natchnęło szefów do wypuszczenia specjalnej serii aut nazwanych „Niepokonanymi”. Hilux otrzymał masę dodatków uszlachetniających jego terenowy charakter. Invincible będzie dostępne w Europie za miesiąc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz