Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 15 lipca 2013

Moc debiutów


Miniony tydzień przyniósł kilka ważnych nowości. Podczas festiwalu prędkości w Goodwood zaprezentowano Bentleya Continentala GT3, Skodę Octavię RS, Astona Martina CC100, Peugeota RCZ R, oraz jeszcze jeden model o którym dowiecie się później. Ponadto zaprezentowano również Kie Cadenza i Carens, oraz nowego Dodge-a Ram 1500 Black Express. Więcej o najważniejszych nowościach przeczytacie w dalszej części wpisu.
1. Jaguar Project 7 Concept
Fot. Jaguar

Już standardowy F-Type jest tak wspaniały, że na sam widok opada szczęka nawet ekologom. Wyścigowa odmiana o nazwie Project 7 wygląda tylko lepiej. Duży spoiler i pokaźnych rozmiarów garb dodał tyle agresywności do tego nadwozia, iż poszybowała ona w rejony w rejony zarezerwowane tylko dla najlepszych projektów włoskich biur designerskich. Pod maską znalazł się doładowany silnik o pojemności 5 litrów i mocy 550 KM. Brzmi to co najmniej tak fantastycznie, jak same dźwięki wydobywane z poczwórnej końcówki układu wydechowego.

2. Citroen DS3 Racing Cabrio Concept
Fot. Citroen


Citroen DS3 Racing to jeden z najlepszych hot hatchów, jakie są dostępne na rynku. Teraz te same wrażenia będzie można przeżyć pod gołym niebem, ponieważ Citroen zaprezentował otwartą wersję tego modelu. Samochód waży 25 kg ekstra, lecz raczej nie powinno to wpływać negatywnie na dynamikę auta. To fantastyczna broń na właścicieli ostrych MINI Cooperów S Cabrio.

3.  BMW Active Tourer Outdoor Concept
Fot. BMW


BMW po raz kolejny zaprezentowało sportową interpretację minivana. Active Tourer Outdoor Concept ma wszystkie cechy charakterystyczne dla BMW, ale coś tu nie pasuje. Ten samochód ma napęd na przód! A wyobraźcie sobie jak powinien prowadzić się tylno napędowy minivan. Już się rozmarzyłem, bo skoro seria 1 ma napęd na tył, dzięki czemu jest wyjątkowa, to dlaczego ten samochód miałby być pozbawiony tego zacnego tytułu? Panowie od BMW – więcej finezji!

4. Volkswagen Polo R WRC
Fot. Volkswagen


Jeśli Polo R to dla Was za mało, Volkswagen postanowił wypuścić krótką serię WRC ograniczoną do 2500 sztuk. Jak przystało na auto nawiązujące do klasyki rajdów, Polo otrzymało manualną skrzynię biegów o 6 przełożeniach, zaś za poruszanie się odpowiada 2 litrowy silnik o mocy 220 KM. Dzięki temu auto rozwija prędkość 243 km/h przekraczając pierwszą „setkę” w czasie 6,4 sekundy. Cena została ustalona na poziomie 147 tysięcy złotych plus VAT.

5. Mazda 3 Sedan
Fot. Mazda


Dwa tygodnie temu Mazda pokazała model 3 w wersji hatchback, która wyglądała fantastycznie. W ubiegłym tygodniu światło dzienne ujrzała odmiana sedan, która nawiązuje stylistycznie do Mazdy 6. Bardzo wyraźnie widać to po tylnej części nadwozia z szerokimi tylnymi światłami. Pod maską będą dostępne te same silniki, co w wersji 5-drzwiowej – benzynowe 1,5 i 2,0, oraz wysokoprężny 2,2. Z całą pewnością nie zobaczymy odmiany MPS, chociaż takowa odmiana prezentowałaby się z pewnością nie gorzej od hatchbacka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz