Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 1 lipca 2013

Japońska gejsza i francuski dzwonnik

Absolutnie najważniejszymi samochodami mijającego tygodnia były Mazda 3, oraz Citroen Grand C4 Picasso i tytuł wcale nieprzypadkowo nawiązuje do nich, jednak całkowite wyjaśnienie nastąpi później. Tradycyjnie tutaj przedstawię też mniejsze debiuty tego tygodnia, a prezentują się one bardzo kowbojsko. Pierwszym z nich jest Ford F-150 Tremor, który jest wyposażony w turbodoładowany silnik Ecoboost o pojemności 3,5 litra. Dzięki temu inżynierowie uzyskali moc zarezerwowaną wcześniej dla jednostek V8, gdyż wynosi ona 365 KM, z których 90% mocy jest dostępna w przedziale od 1700 do 5000 obrotów na minutę. Kolejną ciężarówką jest lekko odświeżony Dodge Ram, który różni się od poprzednika tym, że jest dostępny w dwóch nowych kolorach. Powróćmy zatem do naszych głównych bohaterów.

1. Mazda 3
Fot. Mazda


Gejsza. Lekka, powabna i przyciągająca wzrok. Nowa Mazda 3 jest zupełnie taka sama. Przyciąga wzrok swoimi kształtami, które sprawiają wrażenie, jakby zostały zaprojektowane przez  powietrze opływające bryłę. Pod maską znajdą się silniki, które są wizytówką japońskiego producenta. SKYACTIV będzie tu dostępny w odmianie 1,5, 2,0, 2,2 i 2,5 (przed ostatni to Diesel). Jeszcze nie wiadomo czy powstanie wersja MPS. Po cichu liczymy, że powstanie turbodoładowana wersja największego benzyniaka.

2. Citroen Grand C4 Picasso
Fot. Citroen

O ile mniejsza wersja mogła się podobać, tak Grand jak na minivana prezentuje się całkiem zgrabnie. Aż do momentu, kiedy naszym oczom ukaże się tył. Kto wymyślił coś tak pokracznego? Tylne lampy w kształcie podków, oraz klapa bagażnika wielkości tunelu to elementy są najmniej urodziwe. Cała reszta nie będzie się różniła od mniejszego C4 Picasso.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz