Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 24 czerwca 2013

Sportowo, Rodzinnie i szykownie   W dzisiejszych nowościach pragniemy zaprezentować wam najnowsze "smaczki" ze świata motoryzacji. Kia Cee'd brzmi nudno? A kiedy dodamy do nazwy GT? Czy Fiat 500L może być jeszcze większy niż jest? Czy Aston Martin Vanquish może być jeszcze ładniejszy? Na te wszystkie pytania otrzymacie odpowiedź w dalszej części naszego artykułu, ZAPRASZAMY!!!
1.Kia Pro Cee'd GT (2014)

                                                                          fot.Kia

Kia wprowadza do Polski najbardziej usportowione auta, jakie kiedykolwiek zdołała wyprodukować. Modele Kia pro_cee’d GT oraz Kia cee’d GT, które oparto na budowie kompaktowych odpowiedników, w odróżnieniu od nich posiadają 204-konne silniki, bardziej rasowy wygląd, oraz sztywniejsze zawieszenie. Ceny za wersję 3-drzwiową rozpoczynają się od 86 990 zł, a za 5-drzwiwą od 88 990 zł.

 

2.Fiat 500L Living (2013)

 

                                                                                   fot.Fiat

 

Najnowszy Fiat 500L Living jest przedłużoną odmianą Fiata 500L. Dzięki zwiększonym rozmiarom nowy Fiat może przewieźć nawet 7 osób. Dzięki dodaniu trzeciego rzędu siedzeń, nowy Fiat 500L Living staje się najbardziej kompaktowym MPV typu 5+2 w swojej kategorii. Fiat 500L Living dwa silniki benzynowe i dwa wysokoprężne. W momencie wprowadzenia na rynek, Fiat 500L Living będzie wyposażony w dwa silniki benzynowe - 1.4 16v o mocy 95KM i 0.9 TwinAir Turbo o mocy 105 KM – oraz dwa silniki turbodiesel: 1.6 Multijet II o mocy 105KM i 1.3 Multijet II o mocy 85KM, ten ostatni dostępny również z automatyczną skrzynią biegów. 500L Living do sprzedaży wejdzie w lipcu
3.Aston Martin Vanquish (2014)                                                                         fot.Aston Martin

To pierwszy w historii kabriolet Aston Martina, którego nadwozie wykonano z włókien węglowych. Dzięki temu masa własna auta wynosi jedynie 1844 kg, co oznacza, że samochód jest tylko o 9 kg cięższy od poprzedniej generacji Vanquisha z twardym dachem! Źródłem napędu jest ten sam, co w modelu z nadwoziem coupe, silnik V12 o pojemności 6,0 l. Jednostka rozwija moc 573 KM i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 620 Nm. Moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem zautomatyzowanej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach. Auto przyspiesza do 100 km/h w 4,1 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej 294 km/h. Na rodzimym rynku Vanquish Volante wyceniony został na 199 995 funtów. W Niemczech ceny auta startują z poziomu niespełna 265 tys. euro.

1 komentarz:

  1. Kia Pro Cee'd GT - Jakbyśmy cofnęli się w czasie o jakieś 6-7 lat, to może te auta zrobiłyby na kimś wrażenie, tyle, że i tak nikt by ich nie kupił. Teraz większą mocą mogą się pochwalić mieszczuchy typu MINI. 200 KM w klasie kompakt to dla GTI tyle, co nic.

    FIAT 500L Living - Moim zdaniem ilość wariacji nt. 500 jest już zdecydowanie za dużo. Żadna kolejna nie jest tak ładna jak zwykła pięćsetka.

    Aston Martin Vanquish Volante - Krótko mówiąc jest megahiperekstrasuperpiękny! Chcę go i porządam każdą komórką mojego ciała.

    OdpowiedzUsuń