Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 3 czerwca 2013

Huczne urodziny Astona


Aston Martin nadal nie poprzestaje na świętowaniu swojej setnej rocznicy udziału w wyścigach. Co tym razem pojawiło się na horyzoncie? Najszybsze auto od czasów modelu One-77, ale cii... Więcej informacji później. GMC przedstawiło najnowsze wcielenie swojego pick-upa – Sierra Denai. PGO – producent lekko unowocześnionych replik Porsche 356 –  pokazało odświeżony model tego samochodu. Moim zdaniem zakres modyfikacji nie wpłynął pozytywnie na jego wygląd, ale może znajdzie się ktoś, komu się spodoba to auto. Chevrolet również wprowadził zmiany prezentując odświeżone Malibu – ten samochód jednak przeznaczony jest wyłącznie na rynek amerykański. Za jakiś czas pewnie przyjdzie pora na odświeżenie europejskiego modelu, który prawdopodobnie zostanie lekko upodobniony do odmiany zza wielkiej wody.

1. Aston Martin V12 Vantage S

Fot. Aston Martin


Wszystko, co przyrodzie jest ubarwione w jaskrawe kolory, jest niebezpieczne dla otoczenia. Nawet pszczoła, która sama nie jest w stanie zrobić dużych szkód (chyba, że ktoś jest na nie uczulony) ma takie barwy, bo jest jadowita. Ten Aston również może być niebezpieczny. O to dba 573 konie mechaniczne skryte w 6 litrowym silniku V12. Przyrost mocy udało się uzyskać dzięki układowi wydechowemu pochodzącemu z modelu One-77, czy lżejszej o 25 kg automatycznej skrzyni biegów. Prędkość maksymalna ma mieścić się w granicy 330 km/h, zaś przyspieszenie do 100 km/h powinno trwać mniej, niż 4 sekundy.

2. BMW X5

Fot. BMW


BMW zaprezentowało następcę modelu X5. Nowy model poza tym, że będzie odpowiednio większy, to otrzyma również mały silnik. „Kruszynka” będzie miała wysokoprężne 2 litry pojemności, z których będzie wytwarzała aż 214 KM. Większa, 3 litrowa jednostka będzie oferowana w czterech wariantach mocy – 268, 306, 313 i 381 KM (0-100 km/h – 6,9-5,3 sekundy). Topową jednostką póki co pozostaje 450 konne V8, które zapewnia sprint do 100 km/h w czasie 5 sekund. Mówi się, że X5M będzie tylko 5 KM mocniejszy niż obecny model, jednak ze względu na dużo niższą masę, będzie sporo szybszy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz