Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 18 marca 2013

Nietypowe nowości

.


Przywykliśmy do typowych nowości, małe liftingi, nowi następcy itp. W dzisiejszych cotygodniowych nowościach zaprezentujemy wam dość nietopowe auta.1.Mercedes-Benz G63 AMG Concept (2013)
                                                                            fot.Mercedes-Benz

Klasa G funkcjonująca w off-roadowym światku pod pseudonimem Gelanda, doczekała totalnie "odjechanej" wersji. Mercedes wytwarzający od 2011 roku specjalne 6-kołowe Gelendy na potrzeby armii, dla której nie straszne warunki bojowe, poszedł o krok dalej i zbudował wersję przeznaczoną na użytek cywilny. 6-kołowiec zaprezentowany pod nazwą Mercedes-Benz G63 AMG 6x6 to prawdziwa bestia.
Rozmiary pojazdu są niebywałe. Jego długość wynosi 5875 mm, szerokość 2110 mm, a wysokość to 2280 mm. Prześwit wynosi 460 mm, a koła jakie ulokowano w nadkolach posiadają potężny rozmiar 37×12,5×18. W wozie zastosowano centralny system pompowania opon ze specjalnymi zbiornikami powietrznymi ulokowanymi w nadkolach. Kąt natarcia wynosi 52 stopnie, kąt zejścia ma wartość 54 stopni, a rampowy to 22 stopnie. Waga to 3,7 tony, która co ciekawe wcale nie czyni z wozu powolnego zawalidrogi, przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa tylko 6 sekund.

2.Jaguar XF Sportbrake (2013)

                                                                              fot.Jaguar

Jeśli szukacie kombi, które zamiast rekordowo przestronnego wnętrza, monstrualnego bagażnika czy super-oszczędnych diesli oferuje niepowtarzalny styl, nieprzeciętny luksus i niesamowite osiągi, to doskonale trafiliście. Drugie w historii Jaguara auto z funkcjonalnym nadwoziem proponuje nam zwartą bryłę z opadającym dachem i wąskimi szybami, unikalne detale stylistyczne (np. lakierowane na czarno słupki B), ekskluzywnie wykończone, a do tego zaskakująco funkcjonalne wnętrze, jak również napęd łączący 2,2-litrowego diesla lub 3-litrowego "benzyniaka" z 8-stopniową przekładnią automatyczną. Z tymi zaletami, XF Sportbrake raczej nie ma szans powtórzyć porażki X-Type'a z nadwoziem kombi.
 

1 komentarz:

  1. Mercedes-Benz G63 AMG Concept - To z całą pewnością będzie najlepsza zabawka do jazdy po poligonie. Tylko, żeby wyjeździć cały bak, będziemy potrzebować na to około godziny.

    Jaguar XF Sportbrake - Łee tam nowość. W czwartek takiego już miałem okazję zobaczyć w salonie. Nie mniej jednak auto prezentuje się po prostu rewelacyjnie.

    OdpowiedzUsuń