Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

poniedziałek, 22 grudnia 2014

Specjalnych edycji ciąg dalszy

Parę tygodni temu pisałem, że specjalne, limitowane serie samochodów zawsze były, są i będą w cenie. Zwłaszcza tyczy się to aut już bazowo bardzo drogich, bo niemal na pewno może to równać się z jeszcze wyższą ceną przy odsprzedaży, o prestiżu nawet nie wspominając. A co proponują producenci dosłownie kilka dni przed świętami? Może warto zainteresować się i zrobić sobie, bądź komuś wyjątkowy prezent na święta?


1. Audi RS5 Sport Edition
Fot. Audi

Chcący, czy nie, Audi odpowiedziało na moje, jakże ważne pytanie, które męczyło mnie od dłuższego czasu. Czy może być w palecie tego producenta coś jeszcze bardziej sportowego, niż RS? Ależ i owszem, jak się okazuje. Audi właśnie przedstawiło limitowaną serię sportowego RS5 Sport Edition (jakby standardowy służył jedynie do wożenia zakupów). Całe szczęście niedowiarkom przygotowano zaledwie 75 sztuk i wszystkie z nich wypłyną za Atlantyk. My w Europie mamy przekonanie, że RS5 jest sportowym samochodem i nie potrzebujemy dowodów w postaci zbitki „Sport Edition”. Zwłaszcza, że to, co wyróżnia je, to jeden z dwóch odcieni szarości, czarny grill i 20 calowe felgi.

2. Lamborghini Aventador LP700-4 Pirelli Edition
Fot. Lamborghini

Lamborghini postanowiło uczcić długoletnią współpracę z producentem opon Pirelli, dlatego też stworzył specjalną serię modeli Coupe i Roadster, które mogą wyróżniać się górną częścią nadwozia pomalowaną lakierem matowym, albo dolną. W pierwszej konfiguracji z matowym dachem, słupkami i pokrywą silnika występują następujące kolory (w nawiasie postaram się przetłumaczyć nazwy możliwie jak najdokładniej): Grigio Liqueo (szary), Grigio Alter (jeszcze jeden szary), Giallo Spica (żółty), Bianco Isis (biały), Rosso Mars (czerwony) i Nero Aldebaran (czarny).

Druga opcja, to pomalowanie matowo-czarnych elementów połyskującym, czarnym lakierem, zaś reszta nadwozia pokryta byłaby matowymi odpowiednikami Bianco Canopus (biały), Nero Nemesis (czarny), Grigio Titans, bądź Grigio Adamas (oba szare). Pierwsze dostawy do klientów zaplanowane są na lato 2015.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz