Redline MotoBlog

Informacje, publicystyka z motoryzacyjnego świata. Bez zbędnych konwenansów.

piątek, 9 listopada 2012

Szybkie i nieznane: Savage Rivale Roadyacht GTS

Fot: shootex.blogspot.com

Czy kiedykolwiek widzieliście samochód koncepcyjny, który niezmienionym wyglądzie wyjechałby na ulice? Właściwie to prawie żaden projekt nie trafił w dosłownie takiej samej formie, jak został pokazany w wersji koncepcyjnej. Chyba jedynym takim autem było GT by Citroen, którego zna chyba każdy miłośnik serii Gran Tourismo. Problem jednak w tym, że tych aut już właściwie nie da się kupić.

Można za to bez problemów zamówić inny samochód wyglądający zupełnie jak concept. Jest nim wspomniany Savage Rivale Roadyacht GTS. To niesamowicie wyglądające auto oryginalnością przebija wszystkie Calibry i Golfy z zestawami do otwierania drzwi jak w Lambo. Jest też bardziej interesujący niż sam Lamborghini, bo unoszą się nie tylko przednie skrzydła, ale też i tylne. I to pod wiatr!

Samochód jest pierwszym czteromiejscowym kabrioletem klasy supersamochodów. Rozsuwany szklany dach waży jedynie 35 kg, a złożenie jego trwa tylko 20 sekund. Sam mechanizm też jest interesujący – szklane panele przemieszczają się po wysuwanym pałąku, który wyjeżdża z miejsca, gdzie normalnie w samochodzie jest bagażnik.

Silnik za to pochodzi od Corvetty. Dzięki kompresorowi osiąga 670 KM i 730 NM momentu obrotowego – dość do pływania nie tylko na asfalcie. 
Wnętrze jest równie odlotowe, co nadwozie. Z założenia ma przypominać środek jachtu, a w wyposażeniu można mieć konsolę do gier, chłodziarkę do szampana i wbudowany laptop.
Samochód jest bardzo szybki. Setkę osiąga w 3,4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 330 km/h. Auto jest bardzo dynamiczne, pomimo zastosowania przestarzałej, cztero stopniowej skrzyni biegów. Masa własna wynosi też niespełna 1300 kg. 

Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest zbiornik paliwa mieszczący 45 litrów a minimalny zasięg, jaki ma osiągać samochód, to 450 kilometrów. Zupełną bujdą są zapewnienia inżynierów, by amerykański silnik V8 miałby spalać maksymalnie 10 litrów na 100 km.

Cena tego zadziwiającego samochodu to 465 tysięcy euro, czyli prawie 2 miliony złotych. Za tę kupę pieniędzy można mieć Reventona. Wybór trudny i w sumie dobrze, że nie mam takiego problemu.

Fot: adrenalinemotorsport.pl
Fot: keepittrill.com

Fot: autokult.pl
Fot: sport-prestige.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz